Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Rozwiązanie umowy o zlecenie w troche nietypowej sytuacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • W czerwcu zwolniłem się z pracy - umowa o zlecenie z dwutygodniowym terminem wypowiedzenia. Złożyłem wypowiedzenie, zarząd się pod nim podpisał etc. Przez 2 tygodnie wypowiedzenia szkoliłem nowego pracownika na moje miejsce, który okazał się być durniem i pracy samodzielnie nie zaczął. Zarząd uprosił mnie, o jeszcze dwa dodatkowe tygodnie wypowiedzenia, abym kolejnego przeszkolił. Kolejny sam zrezygnował. Wtedy zarząd zaczął negocjować ze mną warunki mojego zostania w tej pracy. Na te warunki przystałem, mieliśmy spisać nową umowę. Minęły ponad dwa miesiące od tamtego czasu, nadal nie dostałem nowej umowy, nie dostaję odpowiedzi na moje maile jej dotyczące, ani obiecanych podwyżek i zmian w organizacji pracy. W związku z tym, powiedziałem im, że się ponownie zwalniam.
    Pytanie moje jest jednak takie. Moja stara umowa, jest rozwiązana, żadnej nowej nie podpisywaliśmy, więc teoretycznie pracowałem bez umowy przez ten okres. Żadne więc postanowienia z niej nie obowiązują, łącznie z moim dwutygodniowym okresem wypowiedzenia. Czy więc prawnie jestem bezpieczny, rzucając robotę z dnia na dzień i po prostu do niej więcej nie przychodząc?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane