Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Art.244 KK

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2004-08-07 00:00:00

Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Czy ten art.można zastosować w doniesieniu do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa w odniesieniu do KRiO i KC jeśli chodzi o zawarta Ugodę i Postanowienie o wydaniu dzieci ,jeśli druga strona tego nie respektuje?

(Roman25)

Odpowiedz Cytuj
  • szymon
    Wysłany: 2004-08-16 17:25:38

zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego Nr I KZP 47/03, OSNKW 2004/3/35, gdzie czytamy, że "przedmiotem ochrony przepisu art. 244 k.k. jest orzeczenie każdego sądu (cywilnego, administracyjnego lub karnego), zawierające zakaz określonej w nim działalności, także innej niż gospodarcza" pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

• Łukasz
    Wysłany: 2006-12-12 04:01:47

Jerzeli ktoś już złamał ten zakaz, czy może coś zrobić aby uniknąć więzienia? Bardzo proszę o pomoc
    Odpowiedz Cytuj
  • marcin123
    Wysłany: 2008-02-03 00:06:57

czy jestem przestepca jezeli kolega ktory jest nie pelnosprawny poprosil mnie zeby go zawiesc do szpitala bo cewnik mu sie zatkal a z tego powodu mial naprawde takie obiawy ktore mi nie pozwolily czekac ani sie zastanawiac pomimo zakazu prowadzenia pojazdow pojechalem z nim i zostalem zatrzymany przez patrol policji.
    Odpowiedz Cytuj
  • igiel
    Wysłany: 2008-06-14 17:25:24

i jakie konsekwencje miales z tego tytułu ?
    Odpowiedz Cytuj
  • Jarrkoo
    Wysłany: 2008-12-10 15:12:19

Raczej nie można.Sąd wydaje raz zakaz sądowy by go przestrzegać i za drugim razem daje wyrok bezwzględny(czyli kare więzienia)No chyba widzi szanse oskarżonego na poprawe i w ostateczności da wyrok z warunkowym zawieszeniu.Wszystko zależy od sądu.
    Odpowiedz Cytuj
  • mirek
    Wysłany: 2009-01-02 11:07:55

a co dostałes w sondzie
    Odpowiedz Cytuj
  • KASIA
    Wysłany: 2009-02-10 00:26:32

JAK CI POMOC
    Odpowiedz Cytuj

• Wysłany: 2009-06-05 19:52:45

mogłes sie nie zatrzymac
    Odpowiedz Cytuj
  • Jerzeli ktoś już złamał ten zakaz, czy może coś zrobić aby uniknąć więzienia? Bardzo proszę o pomoc
    Odpowiedz Cytuj
  • czy jestem przestepca jezeli kolega ktory jest nie pelnosprawny poprosil mnie zeby go zawiesc do szpitala bo cewnik mu sie zatkal a z tego powodu mial naprawde takie obiawy ktore mi nie pozwolily czekac ani sie zastanawiac pomimo zakazu prowadzenia pojazdow pojechalem z nim i zostalem zatrzymany przez patrol policji.
    Odpowiedz Cytuj
  • i jakie konsekwencje miales z tego tytułu ?
    Odpowiedz Cytuj
  • a co dostałes w sondzie
    Odpowiedz Cytuj
  • u mnie sąd zasądził 6 mies. w zawieszeniu na 4 lata 800zł. kary ,zakazu nie przedlużył i dozór kuratora trzeba się dobrze tłumaczyć
    Odpowiedz Cytuj
  • witam, może ktoś znalazł się w podobnej sytuacji i wie jak można sobie pomóc aby zminimalizować konsekwencje. mój chłopak w listopadzie 2009 został zatrzymany przez policję jadąc po alkoholu ( 0,85 promila), w czerwcu(18) sąd umorzył warunkowo postępowanie dał zakaz kierowania pojazdami na rok (czyli do listopada 2010) i karę grzywny 3000zł, po tygodniu od wydania wyroku mój chłopak złamał zakaz (został zatrzymany przez policję bo ktoś zadzwonił ze jeździ pijany- był trzeźwy)teraz będzie sądzony na podstawie art.244 kk co może zrobić aby uniknął więzienia? co mu grozi? bardzo proszę o pomoc..
    Odpowiedz Cytuj
  • ja mam podobną sytłacje moge wiedzieć jaki został postawiony wyro pani chłopakowa
    Odpowiedz Cytuj
  • 2 lata w zawieszeniu i kurator, ale prawko odzyskał
    Odpowiedz Cytuj
  • Jerzeli ktoś już złamał ten zakaz, czy może coś zrobić aby uniknąć więzienia? Bardzo proszę o pomoc
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Uchwały podejmowane przez jedynego wspólnika

Jedynym wspólnikiem sp. z o.o. jest spółka akcyjna. Prezesem zarządu w obu spółkach jest ta sama osoba. Reprezentacja: 1. sp. z o.o - prezes zarządu jednoosobowo, 2. s.a. - prezes zarządu jednoosobowo, bądź członek zarządu plus prokurent. Pytanie dotyczy uchwał wspólników w świetle art 173 k.s.h., tj. czy uchwała to wspomniane "oświadczenie woli takiego wspólnika składane spółce"? Rozumiem że art 244 k.s.h. nie ma zastosowania. Czy mam rację?

• Charakter trwałego zarządu

Państwowa jednostka organizacyjna miała ustanowiony trwały zarząd nad nieruchomością. Czy trwały zarząd nad nieruchomością jest ograniczonym prawem rzeczowym?

• Jednomyślność a wyłączenie od głosowania

W umowie spółki z o.o. istnieje wymóg jednomyślności wspólników przy podejmowaniu niektórych uchwał, m.in. przy absolutorium dla zarządu. Jak powinno wyglądać głosowanie nad absolutorium w świetle art. 244 ksh w przypadku, gdy jest dwóch udziałowców, z których jeden, posiadający większość udziałów, jest jednocześnie prezesem jednoosobowego zarządu?

• Zbieg przestępstwa z wykroczeniem

Czy dopuszczalne jest stosowanie przez Policję do kierującego pojazdem, wobec którego już się uprawomocnił orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów, jednoczesne ukaranie mandatem karnym z art. 94 §1 k.w. i zarazem wszczęcie postępowania przygotowawczego z art. 244 k.k.?

• Rodzaje ograniczonych praw rzeczowych według Kodeksu cywilnego

Jakie rodzaje ograniczonych praw rzeczowych przewidują przepisy Kodeksu cywilnego?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane