Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

alimenty z MOPS

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • doulos alimenty.pl
  Wysłany: 2010-09-15 20:38:06

  Czy jeśli matce przyznano alimenty z MOPS z powodu braku możliwości wskazania adresu zamieszkania ojca to czy ojciec będzie musiał w przyszłości oddać wypłacone pieniądze? Kiedy przedawnia się dług pieniężny wypłacany z funduszu alimentacyjnego?

  Odpowiedz Cytuj
 • iza12014gmail.com alimenty.pl
  Wysłany: 2010-09-16 22:05:56

  ojciec jest dłużnikiem państwa,chyba że ma zasądzone 700zł a fundusz wypłaca 500 przykładowo,wówczas te 200 zł co miesiąc stanowi jego zadłużenie na wasz poczet,a 500 - na rzecz państwa
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • doulos alimenty.pl
  Wysłany: 2010-09-18 18:20:39

  czyli z tego wynika, iż nie będzie zdradzać miejsca swojego przebywania, bowiem dopóki MOPS nie zna jego adresu to nic mu nie zrobią. A po ilu latach przedawnia się dług?
  Odpowiedz Cytuj
 • iza12014gmail.com alimenty.pl
  Wysłany: 2010-09-19 11:25:32

  dług alimentacyjny nie przedawnia się ,wystąp do komornika o ściganie jego rodziny,wystąp do sądu o ustalenie jego miejsca zamieszkania podając za świadków jego rodzinę ,zacznij mu deptać po piętach postrasz detektywem albo zleć to jemu.
  Odpowiedz Cytuj
 • pomoc alimenty.pl
  Wysłany: 2010-09-22 15:00:17

  brawo a iza... za to wszystko zapłaci :) mam wrażenie jednak, że to ten właśnie ojciec chce tu uzyskac informacje jak wykpić sie od płacenia alimentów.
  Odpowiedz Cytuj
 • iza12014gmail.com alimenty.pl
  Wysłany: 2010-09-22 20:53:14

  żona niech tylko wystąpi o podwyższenie alimentów na 1200,a sąd prawdopodobnie zasądzi jak się nie stawisz ( posiadam orzeczenia z takich właśnie wypadków - o ile kobieta wniosła tyle otrzymała ) - w tedy szybko wyjdziesz z ukrycia :PX(
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Nieskuteczność egzekucji alimentów

  Sąd przyznał mi alimenty na dziecko od ojca, a nie z funduszu. Ojciec dziecka nie pracuje i nie płaci alimentów. Zgłosiłam się do komornika. Komornik po zbadaniu sprawy stwierdził, że nie jest w stanie ich wyegzekwować i odesłał mnie do MOPS-u. W MOPS-ie powiedzieli, że nie mam szans na alimenty czy inne świadczenia. W tym czasie wyszłam za mąż. Czy naprawdę w żaden sposób nie można zmusić ojca dziecka do zapłaty alimentów i czy mi się jeszcze cokolwiek należy?

 • Osobiste starania o alimenty dorosłego dziecka

  Czy mogę starać się o alimenty dla pełnoletniego syna (19 lat), który kontynuuje naukę i jest obecnie na moim utrzymaniu, czy syn musi to zrobić sam?

 • Obowiązek alimentacyjny wobec dziecka i żony

  Czy obowiązek alimentacyjny dzieli się na obowiązek wobec współmałżonka po rozwodzie, o którym piszą Państwo oraz obowiązek wobec dziecka? Czy jest to jedna i ta sama kategoria?

 • Zasądzenie alimentów w trakcie rozwodu

  Czy w trakcie trwania sprawy rozwodowej z mojego powództwa, pozwana może składać wnioski o alimenty lub ewentualnie inne wnioski o zabezpieczenie finansowe?

 • Orzeczenie alimentów z urzędu

  Czy Sąd może z urzędu po orzeczeniu rozwodu (bez orzekania o winie stron) przyznać alimenty na dziecko pomimo tego, że żadna ze stron nie wnosi formalnie o przyznanie alimentów?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane