Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

jak napisac wniosek o zwiększenie nadzoru kuratorskiego?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • mila
  Wysłany: 2008-09-24 16:27:36

  Mój mąż ma nadzór kuratora, po tym jak otrzymał wyrok w zawieszeniu za prowadzenie samochodu pod wplywem alkoholu. Nadzór jest przydzielony co pół roku i kurator tak naprawde nie wie co się dzieje w domu. Mąż nadużywa alkoholu, ciągle robi awantury mi i dzieciom, kiedy wpadnie w trans alkoholowy nie ma go po kilka dni w domu, mimo tego, że pracuje, nie dokłada się do domowego budżetu, a z wszystkiego korzysta, prąd, woda, gaz, opał, żywnośc, wszytskie rachunki muszę regulowac sama, nic go nie obchodzi. Rozmawiałam już z kuratorem, powiedziano mi, żebym napisała wniosek o zwiększenie nadzoru kuratelskiego, niestety nikt nie powiedział mi jak mam się do tego zabrac, a ja sama nie mam o tym zielonego pojęcia. Może ktoś ma też inne rady, bo nie wiem samu już co mam zrobic z tym człowiekiem. Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

  Odpowiedz Cytuj
 • jony
  Wysłany: 2008-12-05 20:46:26

  Jestem kuratorem i w moim mniemaniu to kurator powinien napisać wniosek do Sądu Rodzinnego o przeprowadzenie wywiadu u Państwa w domu. Rodzina objęta zostałaby nadzorem kuratora rodzinnego a tu już jego rola, aby zmotywować męża do podjęcia leczenia w systemie otwartym. Można również napisać wniosek do MKRPA.
 • Reklama


 • Wysłany: 2009-01-08 18:09:20

  Pani mąż otrzymał wyrok w zawieszeniu na okres próby. Dlatego jest kontrolowany co pół roku. Nie jest pod dozorem kuratora. Kurator po rozmowie z Panią powinien napisać w wywiadzie o sytuacji i powinien złożyć wniosek do Sądu o objęcie męża dozorem kuratora i nałożyć obowiązki, np. powstrzymywania się od nadużywania alkoholu,podjęcia pracy zarobkowej, ewentualnie podjęcia leczenia odwykowego. Jeśli wniosek taki zostałby rozpatrzony pozytywnie, wtedy kurator objąłby Pani męża dozorem i kontrolował często (przynajmniej raz w miesiącu). Jesli poprawa nie następowałaby, wtedy można zarządzić karę pozbawienia wolności.Rdzę więc ponownie iść do kuratora i porozmawiać.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.