Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

ojciec porwał dziecko i nie chce oddać !!!! PRAWO A RZECZYWISTOŚĆ to 2 różne sprawy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • zagubiona
  Wysłany: 2009-01-27 14:25:28

  Witam od lipca 2008 siostra mieszkała u teściowej z mężem i córcią 5 miesięczną ponieważ bardzo źle się tam czuła (znęcali się wręcz nad nią również mąż i nie liczyli sie z nią wogóle oraz grozili że zabiorą jej dziecko) w pazdzierniku wróciła do taty i wtedy zaczął sie koszmar. Szwagier zabierał dzicko na dzień do domu i oddawał je ale ponieważ to siostra odpowiadała za małą i nie do końca była pewna co się tam z nią dzieje więc skończyły się wizyty u niego w domu i mógł przychodzić do niej ( z czego w sumie tylko kilka razy skorzystał bo siostra nie wpuszczała jego rodziny-głównie jego matki chorej emocjonalnie kobiety) zaczęły się wytedy awantury na klatce obrażliwe oskarżenia i wyzwiska.We Wigilije siostra dała się nabrać na wspólny spacer gdzie jej mąż porwał dziecko. Od tego czasu 2 razy widziała małą z czego raz odbierano jej ją siłą(trzymali siostre za nogi i ręce i ręce i wyrywali córkę) nie chcą jej wpu

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Kontakt ojca z psychologiem dziecka

  Dziecko uczęszcza z matką na terapię psychologiczną. Strony są po rozwodzie. Rozwód jest prawomocny. Pobyt dziecka sąd ustalił przy matce. Ojciec ma pełną władzę rodzicielską. Ojciec nie ma żadnego kontaktu z psychologiem, a chce mieć. Ojciec nie wie nic na temat terapii dziecka, a chce wiedzieć. Strony nie komunikują się ze sobą od lat. Matka dziecka nie chce powiedzieć, gdzie dziecko odbywa terapię. W jaki sposób "wymusić" na matce dziecka wyjawienie miejsca terapii dziecka i kontakt z psychologiem?

 • Stan emocjonalny dziecka

  4-letnie dziecko boi się ojca. Gdy ten przychodzi, aby zabrać go na spacer lub do swojego domu (rodzice nie byli w związku małżeńskim, dziecko uznane, ojciec mieszka osobno, płaci alimenty) dziecko protestuje, płacze, nie chce się nawet z ojcem przywitać, chowa się przed nim. Ojciec grozi sądem, twierdzi, że to matka nastawia syna przeciw niemu. Jest to nieprawda. Jak matka ma to udowodnić? Jakie kroki powinna uczynić, czy zażądać badań w RODK, jeśli tak, jaka jest procedura i od czego zacząć?

 • Powództwo windykacyjne o zwrot rzeczy

  Koleżanka pożyczyła swemu znajomemu aparat fotograficzny warty 1200 zł. Niestety, znajomy okazał się nieuczciwy i nie chce go oddać (wymyśla różne przyczyny). Czy jest jakaś możliwość prawnego odzyskania sprzętu?

 • Zgoda sądu na wyjazd dziecka za granicę

  Ojciec mojego dziecka nie chciał oddać paszportu. W związku z tym wystąpiłam do sądu, który zezwolił na wyjazd dziecka oraz nakazał przekazanie mi paszportu. Niestety ojciec dziecka wynajął prawników i złożył apelację, która została przyjęta. Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok pozwalający na wyjazd dziecka ale tylko w celach turystycznych i nie dłużej niż na 3 miesiące oraz podtrzymał wyrok nakazujący wydanie mi paszportu. Sprawa ciągnęła się bardzo długo i w chwili obecnej chciałabym wyjechać do Budapesztu do pracy (mieszka tam i pracuje mój mąż) na co najmniej 1 rok albo i kilka lat i oczywiście chcę zabrać dziecko. Moje pytanie - w jaki sposob w takiej sytuacji mogę uzyskać zgodę sadu na ten wyjazd? Czy wystarczyłaby zgoda ojca dziecka na pismie?

 • Wykorzystanie urlopu macierzyńskiego przez ojca

  W jakiej sytuacji i na jakich warunkach ojciec dziecka może skorzystać z urlopu macierzyńskiego?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane