e-prawnik.pl Porady prawne

Pozostałe

3 Artykułów


18 Informacji


5 Pytań i odpowiedzi


2 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Przedłużenie ważności wizy Schengen

  "Czy aby przedłużyć ważność wizy Schengen obywatel kraju niebędącego członkiem UE musi powrócić na terytorium swojego państwa?"

  Przedłużenie ważności wizy Schengen
 • *upadłość domu maklerskiego

  "Inwestuję na GPW .Co dzieje się z wolnymi środkami pieniężnymi oraz już zakupionymi akcjami w razie upadłości domu maklerskiego? Czy wchodzą one do masy upadłości?"

  *upadłość domu maklerskiego
 • Doręczenie weksla in blanco

  "Posiadam weksel in blanco, chcę go wypełnić, ale wiem ze dłuznik nie odbierze listu i wiem ze wróci wezwanie do zapłaty z adnotacja awizowano. Czy mozna uwazać, że wezwanie zostało doręczone skutecznie? Druga kwestia, jeśli jest to weksel in (...)"

  Doręczenie weksla in blanco
 • Śmierć uczestnika funduszu inwestycyjnego

  "Zmarł mój ojciec, który posiada w banku obligacje dolarowe w ramach, jak wyczytałem, otwartego funduszu inwestycyjnego. Na dokumencie o nazwie "formularz zlecenia" figuruje też moja matka a jego żona. Wpisana jest jako współmałżonek. I ja równie (...)"

  Śmierć uczestnika funduszu inwestycyjnego
 • Obowiązki informacyjne funduszu

  "Jeden z banków jest dystrybutorem jednostek pewnego funduszu inwestycyjnego. Na stronach internetowych Banku znaleźć można informacje na temat Funduszu, w tym opłatę jaką Fundusz pobiera za zarządzanie. Oprócz tego ze stron Banku ściągnąć (...)"

  Obowiązki informacyjne funduszu