e-prawnik.pl Porady prawne

Gwarancje, poręczenie, akredytywy

3 Artykułów


25 Informacji


9 Pytań i odpowiedzi


3 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Wypłata środków przez BFG

  "Zgodnie z \'powszechną świadomością\' depozyty ludności są gwarantowane do określonej kwoty przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.Jak to wygląda w praktyce? W jakim terminie BFG wypłaca kwotę gwarancyjną? Czy wypłaca ją w wysokości nominalnej (...)"

  Wypłata środków przez BFG
 • Wysokość gwarancji z BFG

  "Chciałbym założyć w banku lokatę na kwotę przewyższającą górny próg gwarancji BFG. Słyszałem, że w przypadku zakładania lokaty wspólnej można objąć gwarancją wyższą kwotę. Chciałbym założyć taką wspólną lokatę z rodzicami.Czy (...)"

  Wysokość gwarancji z BFG
 • Dziedziczenie środków na rachunku bankowym

  "Dla uzyskania faktycznie wyższej gwarancji BFG niektórzy decydują się na zakładanie lokat wspólnych na wyższą niż 100 tys. euro kwotę nawet wtedy, gdy środki należą tylko do jednego posiadacza. Co się dzieje w przypadku śmierci jednego (...)"

  Dziedziczenie środków na rachunku bankowym
 • Zmiana limitu kwoty gwarantowanej przez BFG

  "Zauważyłem, że obecnie lokaty gwarantowane są przez BFG do równowartości 100 tys. EURO (wcześnie 50 tys. EUR). Czy dotyczy to wszystkich lokat także zakładanych wcześniej? Czy gwarancja nadal dotyczy jednej osoby i jednego banku tzn. można (...)"

  Zmiana limitu kwoty gwarantowanej przez BFG
 • Poręczenie cudzoziemca za kredyt mieszkaniowy

  "Zamierzam kupić mieszkanie w Polsce. Mam obywatelstwo polskie i angielskie, ale mieszkam w Anglii. Chcę zaciągnąć kredyt w jednych z banków (polskim lub zagranicznym, ale zarejestrowanym w Polsce). Obecnie nie pracuję. Czy kredyt na mieszkanie/dom (...)"

  Poręczenie cudzoziemca za kredyt mieszkaniowy
 • Zaginięcie dokumentów poręczyciela

  "Poręczyłem pożyczkę znajomej. Niestety nie spłaciła jej, no i jak to bywa w takich sytuacjach komornik wystąpił do pracodawcy o zajęcie mi pensji. Aby do tego nie dopuścić natychmiast spłaciłem całe zadłużenie. Niestety nie mam ani informacji (...)"

  Zaginięcie dokumentów poręczyciela