e-prawnik.pl Porady prawne

Umowa komisu

2 Artykułów


9 Pytań i odpowiedzi


4 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Komisant sprzedał samochód powypadkowy a rękojmia

  "Kupiłem w komisie samochodowym samochód na firmę. Sprzedawca zaklinał się, że samochód jest bezwypadkowy, zaufałem mu i kupiłem. Niedługo potem postanowiłem pojechać na ekspertyzę ? okazało się, że samochód jest po ciężkim wypadku. (...)"

  Komisant sprzedał samochód powypadkowy a rękojmia
 • Gwarancja i rękojmia przy sprzedaży komisowej

  "Prowadzę sklep internetowy, klienci mogą również przyjść do siedziby i kupić tak jak w sklepie realnym. Moja działalność polega na sprzedaży rzeczy nowych i komisie sprzętu fotograficznego. Ile wynosi gwarancja i rękojmia dla sprzętu sprzedanego (...)"

  Gwarancja i rękojmia przy sprzedaży komisowej
 • Zatrzymanie egzemplarza umowy przez komis

  "Zostawiłam samochód w komisie do sprzedaży, ale pieniądze dostałam od ręki. Podpisałam umowę komisową, której właściciel nie chciał mi wydać do czasu sprzedaży samochodu. Zgodziłam się, ale po sprzedaży samochodu otrzymałam tylko fakturę (...)"

  Zatrzymanie egzemplarza umowy przez komis
 • Zakup samochodu z ustanowionym zastawem

  "Do autokomisu jedna osoba wstawiła samochód. Znalazł się klient na ten samochód. Kiedy już dokonano transakcji kupna okazało się, że samochód ten ma wadę prawną - jest zabezpieczony przez bank. Klient chce ten samochód zwrócić. Czy właściciel (...)"

  Zakup samochodu z ustanowionym zastawem
 • Sprzedaż komisowa prywatnego samochodu

  "Prowadzę komis samochodowy jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarcza, chciałbym sprzedać za jego pośrednictwem własny prywatny samochód osobowy. Czy mogę dokonać takiej transakcji?"

  Sprzedaż komisowa prywatnego samochodu
 • Odpowiedzialność komisanta za wady prawne rzeczy

  "Czego może się domagać i od kogo nabywca rzeczy z wadą prawną jeśli zakupił rzecz od pośrednika? Pierwszy właściciel samochodu przenosi własność samochodu na komis, komis sprzedaje naszemu nabywcy. Wada prawna powstała przed przeniesieniem (...)"

  Odpowiedzialność komisanta za wady prawne rzeczy