Wynagrodzenie

Przestępstwo

Fałszywe wczasy \"pod gruszą\"

Za oszustwa i fałszowanie dokumentów odpowie 49 pracowników jednej z zielonogórskich firm, którzy wyłudzili od pracodawcy kilkaset tysięcy złotych. Oskarżeni fałszowali rachunki z nieistniejących ośrodków wczasowych i na ich podstawie pobierali dofinansowania do urlopu. Ten przestępczy proceder trwał od 2004 roku.

Oskarżeniem 49 osób zakończyło się trwające od kilku miesięcy śledztwo prowadzone przez zielonogórskich policjantów. Wszystkie podejrzane osoby to pracownicy jednej firmy. Jak się okazało, wyłudzali oni dofinansowania do wypoczynku przedstawiając sfałszowane rachunki z nieistniejących ośrodków wczasowych.

Z ustaleń śledczych wynika, że na pomysł oszustwa w 2004 roku wpadli dwaj pracownicy firmy. Posługując się sfałszowanymi fakturami i pieczątkami wyłudzili od swojego pracodawcy pierwsze dotacje. Potem udostępniali sfałszowane faktury także innym pracownikom. Za taką przysługę pobierali opłaty - około 100 zł za rachunek. Ośrodki wczasowe, które miały wystawiać rachunki, w rzeczywistości nie istniały, a pracownicy na żadne wczasy nie jeździli.

Wartość wyłudzonych dotacji szacuje się na kilkaset tysięcy złotych. Wszyscy podejrzani przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Przedstawiono im zarzuty oszustwa i fałszowania dokumentów. Grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Źródło: www.policja.pl / Gorzów Wlkp., 23 lipca 2008

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.8.2018

  Wczasy pod gruszą - co kryje się pod tym pojęciem?

  Pracodawca w ramach działalności socjalnej może pomóc pracownikom, ich rodzinom, a także emerytom i rencistom, którzy kiedyś pracowali w danej firmie, w zorganizowaniu wypoczynku. Jest (...)

 • 19.5.2019

  Fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności

  W komunikacie Prokuratury Krajowej, Komendy Głównej Policji, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (...)

 • 16.9.2018

  Mail z fakturą z ZUS?

  Uwaga na fałszywe e-maile na temat rozliczenia rocznego i pliku JPK lub z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • 21.11.2018

  Nie daj się oszukać „na RODO”

  W ostatnim okresie przedsiębiorcy dostają wezwania do zapłaty za rzekome nieprawidłowości w stosowaniu RODO. Nie daj się nabrać.

 • 30.6.2014

  Jak bezpiecznie wyjechać na wakacje?

  W Polsce istnieje około kilka tysięcy biur podróży - od niewielkich agencji, biur oferujących pokoje gościnne czy wczasy rodzinne po wielkie firmy, których sieć sprzedaży obejmuje dziesiątki (...)