Jak rozpocząć proces upowszechniania budownictwa zrównoważonego w Polsce? - konferencja Ministerstwa Gospodarki
Przedstawiciele parków naukowo-technologicznych i przemysłowych, uczelni, instytutów naukowo-badawczych, administracji oraz przedsiębiorcy będą dyskutować nt. zrównoważonego budownictwa podczas konferencji „Parki technologiczne i przemysłowe - w trosce o poprawę efektywności energetycznej". Konferencja odbędzie się 13 listopada br. w MG.
Idea upowszechniania zrównoważonego budownictwa w Polsce polega na zgromadzeniu w kilku centrach na terenie kraju przedstawicieli ośrodków naukowo-badawczych i firm działających w parkach technologicznych i przemysłowych, realizujących cele zrównoważonej budowy. Projekt zakłada także doskonalenie materiałów, urządzeń i technologii służących termorenowacji budynków.
Centra będą służyły celom:
- demonstracyjnym - dla potencjalnych inwestorów, a także młodzieży szkolnej;
- szkoleniowym - prowadzenie szkoleń dla firm projektowych i wykonawczych związanych z architekturą, budownictwem i instalacjami sanitarnymi w zakresie projektowania i wykonawstwa w budownictwie zrównoważonym;
- upowszechniania technologicznych rozwiązań budownictwa, udoskonalania rozwiązań alternatywnych źródeł energii elektrycznej i cieplnej, a także przechowywania energii i systemów zarządzania nimi, które mogą znaleźć zastosowanie w budownictwie zrównoważonym.
Konferencja „Parki technologiczne i przemysłowe - w trosce o poprawę efektywności energetycznej" odbędzie 13 listopada 2008 r. w Ministerstwie Gospodarki w sali AB.
Wśród prelegentów znajdą się dyrektorzy Departamentów: Instrumentów Wsparcia oraz Energetyki MG. Swój udział potwierdzili również profesorowie Politechniki Śląskiej i Krakowskiej oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego, a także prezesi Górnośląskiego Parku Przemysłowego oraz Euro-Centrum Parku Naukowo-Technologicznego.
Zgłoszenia oraz ewentualne pytania należy przesyłać drogą mailową na adres Pawel.Wesolowski@mg.gov.pl
Źródło: www.mg.gov.pl
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?