Kolejny projekt zmian w Kodeksie wyborczym trafił do Sejmu

Obywatelski projekt zmian w Kodeksie wyborczym "Uczciwe wybory", który umożliwia m.in. instalację kamer w lokalach wyborczych i wprowadzenie przeźroczystych, został złożony w Sejmie przez posłów PiS.

Zmianom w projekcie podlega także Państwowa Komisja Wyborcza (PKW). Pod projektem zmian zebrano 120 tys. podpisów, czyli o 20 tys. więcej niż ustawowe minimum.

- Chodzi o zmiany w Kodeksie wyborczym, które zminimalizują nadużycia wyborcze, fałszowanie wyborów. Są oczywiste. Na przykład możliwość obserwowania procesu liczenia głosów przez internatów - powiedział Mariusz Błaszczak, poseł PiS.

Gdyby projekt zmian w prawie wyborczym wszedł w życie, w składzie PKW mogłyby się znaleźć osoby wskazane przez kluby parlamentarne, a jedyną dopuszczalną formą karty do głosowania byłaby pojedyncza kartka - wzbudzające kontrowersje książeczki byłyby niedopuszczalne.

Już w zeszłym tygodniu posłowie z podkomisji do spraw nowelizacji Kodeksu wyborczego zajęli się pracami nad prezydenckim projektem nowelizacji Kodeksu wyborczego, a w maju, na kolejnym posiedzeniu podkomisji, pod ich lupę trafi projekt przygotowany przez SLD.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.2.2019

  Oznakowanie produktów bez GMO

  Do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych jako wolnych od tych organizmów. Proponowane przepisy (...)

 • 16.2.2019

  Zmiany dotyczące komisji wyborczych

  Zmiany w Kodeksie wyborczym mają usprawnić proces powoływania obwodowych komisji wyborczych oraz urzędników wyborczych. Dostosowują także brzmienie przepisów kodeksu wyborczego do treści (...)

 • 21.2.2018

  Proponowane zmiany dot. inwestycji w ochronie zdrowia

  Rządowy projekt zakłada zwiększenie liczby podmiotów, które będą mogły ubiegać się o opinię o celowości inwestycji. Podmioty korzystają z takich opinii starając się (...)

 • 7.4.2017

  Państwowa Służba Ochrony zastąpi BOR?

  Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony przygotowywany w MSWiA trafił do konsultacji wewnątrzresortowych. Nowa formacja ma zastąpić istniejące dziś Biuro Ochrony Rządu. Zmiany mają (...)

 • 6.9.2018

  „Mama 4+” - będzie kolejny rządowy program dla rodzin?

  Program wsparcia dla rodziców „Mama 4+” trafił do konsultacji społecznych. Pomoże on osobom, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, ale nie udało się im wypracować (...)