Kwalifikacja wojskowa 2014. Kogo obejmie?

Przyszłoroczna kwalifikacja wojskowa będzie prowadzona od 3 lutego do 30 kwietnia, potrwa 63 dni roboczych i obejmie około 270 tysięcy osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekazało do uzgodnień międzyresortowych projekt rozporządzenia w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2014 roku.

Projekt określa termin ogłoszenia przyszłorocznej kwalifikacji wojskowej, czas jej trwania, a także roczniki i grupy osób, których będzie dotyczyła.

Przyszłoroczna kwalifikacja wojskowa obejmie m.in.:

 • mężczyzn urodzonych w 1995 roku;
 • mężczyzn urodzonych w latach 1990-1994, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;
 • kobiety urodzone w latach 1990-1995, które posiadają kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety, które w roku szkolnym lub akademickim 2013/2014 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków;
 • osoby, które ukończyły 18 lat życia i ochotniczo zgłosiły się do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
 • źródło: https://www.msw.gov.pl

Obserwuj nas na:

Tagi: 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

violetta

6.12.2013 22:51:47

Re: Kwalifikacja wojskowa 2014. Kogo obejmie?

projekt rozporządzenia przewiduje obowiązek stawienia sie do kwalifikacji osób, ktore otrzymały na poprzednich kwalifikacjach kategorię B. Czy jest to zgodne z art. 47 ustawy o powszechnym obowiazku obrony?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Ruszyła kwalifikacja wojskowa

  W poniedziałek (3 lutego) rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do końca kwietnia br. Obejmie ponad 220 tysięcy mężczyzn oraz niemal 4 tysiące kobiet. Kogo obejmie kwalifikacja (...)

 • Trwa tegoroczna kwalifikacja wojskowa

  Tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie trwała do 28 kwietnia. Obejmie około 220 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku. Każda osoba podlegająca (...)

 • W lutym rusza kwalifikacja wojskowa

  Tegoroczna kwalifikacja wojskowa będzie trwała od 4 lutego do 26 kwietnia. Obejmie ona około 210 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2000 roku. Poza tym przewidziano podwyżki (...)

 • Ustawa degradacyjna przyjęta przez rząd

  Rząd przyjął projekt ustawy pozwalający na pozbawienie stopnia wojskowego osób, które w imię totalitarnej ideologii komunistycznej kierowały armię przeciwko własnemu narodowi, używały (...)

 • Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

NA SKÓTY