Co z obywatelskimi projektami ustaw?

Na ostatnim posiedzeniu w bloku głosowań Sejm rozstrzygnął m.in. losy czterech obywatelskich projektów ustaw.

Co zdecydował Sejm?

Decyzją posłów wszystkie te projekty trafiły po I czytaniu do dalszych prac w komisach sejmowych.

O jakie projekty chodzi?

Sejm zdecydował o skierowaniu obywatelskiej propozycji zmian w Prawie łowieckim, dopuszczającej - za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych - udział w polowaniach dzieci i młodzieży do 18. roku życia do Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Porady prawne

Obywatelski projekt ustawy o ochronie własności w Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego trafił do sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach zajmie się przedstawionym przez grupę obywateli projektem zmian w Kodeksie karnym, przewidującym sankcje karne za publiczne propagowanie lub pochwalanie podejmowania przez małoletnich obcowania płciowego.

Decyzją posłów obywatelski projekt uchylający możliwość przerywania ciąży w sytuacji dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu trafił do komisji: Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny.


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika