Przegląd polityki dotyczącej rozwoju przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw na poziomie centralnym i regionalnym w Polsce

Ocena polityki na rzecz przedsiębiorczości, zbadanie spójności działań prowadzonych na poziomie centralnym i regionalnym oraz wypracowanie rekomendacji służących lepszemu ukierunkowaniu działań publicznych skierowanych do sektora MSP - to główne cele przeglądu przeprowadzanego przez OECD na zlecenie Ministerstwa Gospodarki.

W ramach przeglądu przedstawiona zostanie diagnoza obecnej sytuacji. Ponadto eksperci OECD zaproponują katalog szczegółowych propozycji oraz najlepszych praktyk, który może stać się podstawą do wypracowania założeń nowoczesnej polityki wobec przedsiębiorstw.

Eksperci OECD: Andy Pike, David Smallbone, Patries Boekholt, Jonathan Potter, Alessandra Proto, przebywali w Polsce z pierwszą wizyta studyjną od 2 do 5 marca br. W tym czasie spotkali się z wiceminister gospodarki Grażyną Henclewską oraz przedstawicielami resortów i instytucji centralnych, odpowiedzialnych za kształtowanie polityki na rzecz sektora MSP.

Porady prawne

Odwiedzili także Wrocław, gdzie spotkali się z przedstawicielami władz województwa oraz lokalnych instytucji otoczenia biznesu. Rozmowy dotyczyły określenia sposobu implementacji na poziomie regionu polityki na rzecz MSP, oszacowania stopnia koordynacji z działaniami na poziomie centralnym oraz wyszczególnienia najlepszych praktyk.

W II kwartale 2009 r. planowana jest kolejna wizyta studyjna ekspertów OECD, podczas której przewidywane jest m.in. spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych wszystkich polskich województw.

Pierwsza część raportu, przygotowanego przez OECD zostanie zaprezentowana i przedyskutowana podczas 35 sesji Grupy Roboczej ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw i Przedsiębiorczości OECD (WPSME) w czerwcu br. w Warszawie. Natomiast zakończenie prac i ostateczna wersja przeglądu wraz z rekomendacjami zaplanowana jest na IV kwartał 2009 r.  

Źródło: www.mg.gov.pl


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika