Radiowóz przeskanuje auta podczas jazdy

Jadąc za Tobą policjanci sprawdzą czy masz wykupione ubezpieczenie lub ważny przegląd techniczny.

Kilka dni temu na radomskich trasach pojawił się nieoznakowany seat exeo. Auto od przyszłego tygodnia ma wyjechać na drogi Mazowsza.

Czym różni się od innych nieoznakowanych radiowozów? – Wyposażono go w wideorejestrator oraz system, który w przyszłości będzie umożliwiał namierzanie kradzionych aut dzięki rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych – informuje Główna Komenda Policji.

System identyfikacji tablic rejestracyjnych znajduje się obecnie w fazie testów, które potrwają do końca miesiąca. – Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie, bez konieczności zatrzymywania samochodu, odczytanie z tablic rejestracyjnych informacji o ubezpieczeniu auta, czy też aktualnych badaniach technicznych, a także czy namierzony pojazd widnieje w bazie kradzionych aut – zachwalają nabytek radomscy policjanci.

źródło: KWP w Radomiu/mw/www.policja.pl
W galerii wiecej zdjęć. Zobacz, jak nowy radiowóz wygląda wewnątrz.

Pod maską radiowozu znalazł się dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 200 KM. Auto przyspiesza do 100 km/h zaledwie w 7,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 240 km/h.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (8)

Bodzio

21.6.2011 17:28:53

Re: Radiowóz przeskanuje auta podczas jazdy

Może to jest dobre rozwiązanie na nieuczciwych kierowców i przede wszystkim złodziei.Ale uważam że takie gadżety powinni ustawić nie w radiowozie ale gdzieś w wielkim mieście na dużym skrzyżowaniu. Tam może wyłapać dużo więcej,a tak chyba pieniądze wyrzucone w błoto. Chyba że w Radomiu mają dużo problemów z kradzieżami.

napioo3mk

20.6.2011 21:25:47

Re: Radiowóz przeskanuje auta podczas jazdy

wprowadzono książki pojazdów leży to w szafie a ileś kosztowało

MR

14.6.2011 22:48:10

Re: Radiowóz przeskanuje auta podczas jazdy

Rozwiązanie jak dla mnie pożyteczne, jak ktoś będzie miał wszystko w porządku, przegląd, ubezpieczenie to policja będzie go mniej razy zatrzymywać do rutynowych kontroli. Będzie też można łatwiej wyłapać samochód ze skradzionymi tablicami jeśli marka nie będzie się zgadzała z tym co jest w bazie danych.

dzun

14.6.2011 19:26:14

Re: Radiowóz przeskanuje auta podczas jazdy

rozwiązanie to jest stosowane od lat na wyspach i pewnie jeszcze w wielu innych krajach.. moim zdaniem jest dobre bo przede wszystkim pozwala wyłapać kierowców bez ubezpieczenia, z którymi nie polecam mieć przygód, jak równiez informuje policjantów o spotkanych na drodze osobach które z różnych powodów miały odbierane prawa jazdy, jeździły po pijaku itp.. co skutkuje przyglądaniem się im. to super rozwiązanie a poza tym wcale nie muszą jechać za tobą bo kamera wyłapuje i na bieżąco pokazuje również blachy przejeżdżających z naprzeciwka.

Arkadiusz

14.6.2011 18:41:14

Re: Radiowóz przeskanuje auta podczas jazdy

Ciekawe czy zmiane tablic tez wykryje? Wydaje mi sie ze pomysł jest dobry i cieszy ze słuzby mundurowe uzywaja mowinek technicznych.

Adrian

14.6.2011 18:30:27

Re: Radiowóz przeskanuje auta podczas jazdy

spójrzmy na to racjonalnie, uderzy to w kierowców. czy poprawi to bezpieczeństwo? czy spadnie kradzież samochodów? czy złodzieje zaczną się bać? artykuł napisany w celu usprawiedliwienia wyrzuconej kasy (naszej zresztą), jedyne co się może zwiększyć to ilość mandatów bo ktoś jeden dzień spóźnił się z opłatami.

asd@op.pl

14.6.2011 17:55:57

Re: Radiowóz przeskanuje auta podczas jazdy

Tablice z innego auta i heja:D

axy

14.6.2011 17:9:19

Re: Radiowóz przeskanuje auta podczas jazdy

ja tez potrafie odczytac tablice jadacego samochodu bez zatrzymywania

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.3.2019

  Nowe prawo jazdy bez adresu

  Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknął więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana praw jazdy

  Przypominamy naszym Użytkownikom, że zgodnie z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające (...)

 • 25.3.2018

  Delagacja - Czym są podróże służbowe i jazdy lokalne?

  W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu pewnych podstawowych pojęć dotyczących wykorzystywania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Chodzi tu o \"podróże (...)

 • 22.6.2018

  Niesłyszący za kierownicą

  Nowelizacja przesądza, że ograniczenia słuchu nie są przeciwskazaniem zdrowotnym w możliwości zdobycia prawa jazdy w kategorii C i C1 (samochody ciężarowe). Stwarza osobom niesłyszącym lub niedosłyszącym, (...)

 • 6.12.2004

  Wymień swoje prawo jazdy zanim utraci ważność!

  Z końcem roku stracą ważność prawa jazdy wydawane od 1 stycznia 1984 roku do 30 kwietnia 1993 roku. Wymieniać prawo jazdy można od 1 sierpnia 2000 r. niezależnie od daty ich uzyskania (w praktyce (...)