Studenci i uczniowie zapłacą za połowę biletu?

Sejm wznowił prace nad obywatelskim projektem ustawy, który zakłada przywrócenie 49 procentowej ulgi dla uczniów i studentów na przejazdy komunikacją publiczną.

Komisja Finansów Publicznych i Komisja Infrastruktury powołała podkomisję, która zajmie się obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o ulgowych przejazdach w transporcie zbiorowym.

- Po ponad dwustu dniach od pierwszego czytania Sejm RP podejmuje dalsze prace nad projektem pod którym podpisało się ponad 130 tysięcy obywateli. Z jednej strony to dobra wiadomość, że Sejm będzie prowadził dalsze prace nad ustawą, ale z drugiej strony smuci fakt, że nastąpiło to ponad pół roku od pierwszego czytania - informuje Marcin Mastalerek, pełnomocnik Komitetu.

Autorzy projektu obawiają się opóźniania prac przez Platformę Obywatelską, która na początku prac chciała złożyć wniosek o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu.

- Jeśli prace nad ustawą dalej będą opóźniane to zorganizujemy pikiety pod Sejmem i biurami posłów PO - czytamy na stronie obywatelskiego komitetu inicjatywy ustawodawczej.

Projektowany dokument zakłada przywrócenie 49 procentowej ulgi dla uczniów i studentów na przejazdy komunikacją autobusową i koleją - również na pociągi ekspresowe.

Autorzy noweli proponują zniżki nie tylko na bilety miesięczne, lecz także na bilety jednorazowe w komunikacji PKP i PKS.

Uchwalenie dokumentu przywróciłoby stan prawny sprzed 2001 roku. Wtedy to koalicyjny rząd SLD-PSL postanowił obniżyć 50 procentową ulgę do 37 procent i ograniczył krąg osób uprawnionych do korzystania ze zniżek.

Dariusz Madejski, e-prawnik.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Wąski

14.2.2010 23:58:49

Re: Studenci i uczniowie zapłacą za połowę biletu?

a "normalnym" ludziom to niby łatwo sie utrzymać??!! pracuje,płace podatki i płace za bilety miesięczne 100% i co roku dokładam do śmierdzącego i zimnego pkp!!

k.

14.2.2010 17:12:2

Re: Studenci i uczniowie zapłacą za połowę biletu?

Pamiętajcie, że czasami ciężko się nam utrzymać. Taka obniżka była by bardzo przydatna!

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: