Ochrona środowiska

Torby handlowe i ich wpływ na środowisko naturalne

Nawiązując do artykułu "W Polsce torby ekologiczne są ekologiczne tylko z nazwy" oraz publikacji zamieszczonych w dziale "Ekologia" - "Dziennika Polska Europa Świat", z dnia 16.07.2008r. (strony 1, 4, 12-13), MOS przedstawiło informacje przygotowane przez Hannę Żakowską z Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Opakowań (COBRO), w Warszawie.

Celem zamieszczonych poniżej informacji jest poszerzenie wiedzy konsumentów na temat toreb handlowych i ich rzeczywistego wpływu na stan środowiska.

 • Torby handlowe przyjazne środowisku? - PDF (6MB)Michał Nurzyński
Dyrektor
Departament Edukacji
i Komunikacji Społecznej

Ministerstwo Środowiska

Źródło: www.mos.gov.pl


 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.7.2017

  Za foliówkę trzeba będzie zapłacić...

  Od 1 stycznia 2018 r. lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego nie będą oferowane za darmo w punktach sprzedaży. Wprowadzona zostanie dodatkowa opłata za każdą lekką torbę na zakupy z (...)

 • 18.9.2017

  Problem smogu i torebki foliowe...

  Wicepremier Morawiecki zapowiedział m.in. przeznaczenie środków z opłaty recyklingowej w pierwszej kolejności na wymianę kotłów w gospodarstwach domowych.

 • 25.12.2017

  Opłata od sprzedaży toreb na zakupy z tworzyw sztucznych

  1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie przepisy wprowadzające opłatę recyklingową, która będzie pobierana od lekkich toreb na zakupy z tworzywa sztucznego, oferowanych przy zakupach. Opłata (...)

 • 24.4.2017

  Gospodarowanie odpadami a gospodarka o obiegu zamkniętym

  Parlament Europejski chce więcej recyklingu, mniej wysypisk i mniej marnotrawstwa żywności. Odsetek odpadów przeznaczanych do recyklingu, który wynosi obecnie w UE 44%, powinien osiągnąć (...)

 • 3.3.2018

  Opłata recyklingowa od toreb na zakupy z tworzywa sztucznego

  Od 1 stycznia 2018 r. lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego nie mogą być już oferowane za darmo w punktach sprzedaży. Zostały one objęte symboliczną opłatą (tzw. opłatą recyklingową), (...)