Wsparcie dla innowacyjnych firm - ruszył konkurs ofert
- Przeznaczyliśmy ponad 300 mln zł na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw w ramach działania 3.2. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Można się o nie ubiegać do 31 lipca - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas inauguracji Otwartego Konkursu Ofert na wsparcie funduszy podwyższonego ryzyka w ramach PO IG. Spotkanie odbyło się 11 maja br. w MG.
Podsekretarz stanu w MG poinformował o działaniach resortu, które ułatwią małym i średnim przedsiębiorcom dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania - W Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka zaplanowaliśmy działanie 3.2. Wspieranie funduszy kapitału podwyższonego ryzyka, które jest skierowane do firm rozpoczynających działalność gospodarczą, inwestujących w innowacje lub prowadzących działalność badawczo-rozwojową - wyjaśnił.
Wiceminister Rafał Baniak przypomniał, że w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku Minister Gospodarki zawarł 26 marca br. umowę z Krajowym Funduszem Kapitałowym na realizację przedsięwzięcia w ramach PO IG. Jednocześnie podkreślił, że wsparcie dla przedsiębiorców nie będzie polegać na udzielaniu dotacji, ale na dokapitalizowaniu tych innowacyjnych przedsiębiorstw, które w ocenie inwestora mają największy potencjał rozwojowy. W opinii wiceministra Baniaka rozwiązanie to jest bardzo dobrym sposobem na zapełnienie pojawiającej się w okresie spowolnienia gospodarczego luki w dostępie do kapitału.
W konferencji z udziałem wiceministra Rafała Baniaka wziął także udział Piotr Gębala, prezes zarządu Krajowego Funduszu Kapitałowego, przedstawiciele potencjalnych wnioskodawców oraz przedstawiciele Komitetu Inwestycyjnego.
Wybranym w konkursie funduszom kapitałowym KFK udzieli wsparcia poprzez inwestycje w instrumenty kapitałowe, quasi-kapitałowe i dłużne funduszy kapitału podwyższonego ryzyka oraz świadczenia bezzwrotne obejmujące pokrycie części kosztów zarządzania takim funduszem.
Źródło: www.mg.gov.pl
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?