Alimenty w postanowieniu tymczasowym

Pytanie:

"Sąd w czasie rozprawy rozwodowej wydał postanowienie tymczasowe zobowiązujące mnie do płacenia pewnej kwoty do rąk żony na utrzymanie dziecka. Obecnie jestem po odczytaniu wyroku, w którym zasądzono inną kwotę alimentów. Wyrok nie jest prawomocny. Jaką kwotę alimentów powinienem przekazywać do uprawomocnienia się wyroku?"

Odpowiedź prawnika: Alimenty w postanowieniu tymczasowym

Ponieważ wyrok rozwodowy jeszcze się nie uprawomocnił, nie mają jeszcze mocy prawnej postanowienia w nim zawarte. Postanowienie tymczasowe określające obowiązek alimentacyjny zostało wydane na czas trwania procesu, który to trwa do uprawomocnienia się wyroku lub do umorzenia postępowania. W związku z tym do czasu uprawomocnienia się wyroku, powinien Pan płacić alimenty w wysokości określonej w postanowieniu.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika