Brak określenia liczby godzin pracy w umowie

Pytanie:

"Czy pracodawca powinien określić ilość godzin pracy w umowie, czy tylko wystarczy zapis cytuję "praca według grafiku"?"

Odpowiedź prawnika: Brak określenia liczby godzin pracy w umowie

Jeżeli pracodawca zamierza zatrudnić pracownika w niepełnym wymiarze czasu pracy, to powinno to znaleźć odzwierciedlenie w umowie. W przeciwnym razie umowa będzie traktowana jak umowa zawarta na pełny wymiar czasu pracy. Czas pracy pracownika określony jest w kodeksie pracy i wynosi 8 godzin na dobę oraz 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym. Jakiekolwiek odstępstwo od tego wymiaru musi mieć swoje odzwierciedlenie w umowie.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • chelo 2012-04-26 13:46:48

    Szef zarządził ustnie, że od jutra do odwołania, przychodzimy do pracy na 6:00, a nie jak dotąd na 7:00. Jak to jest w świetle kodeksu pracy?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika