Chorobowe jako okres nieskładkowy

Pytanie:

Czy przy ustalaniu wcześniejszej emerytury czas przebywania na zwolnieniu lekarskim w roku 2000, trwajacy 3 miesiące będzie traktowany jako okres składkowy czy nieskładkowy?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Czas przebywania na zwolnieniu lekarskim traktowany jest jako okres nieskładkowy. Zgodnie bowiem z art. 7 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpeczeń Społecznych, okresami nieskładkowymi są następujące okresy (m.in.): - pobierania: n. wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wypłaconego na podstawie przepisów Kodeksu pracy, - zasiłków z ubezpieczenia społecznego: chorobowego lub opiekuńczego,

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: