Delegacja a czas pracy

Pytanie:

"Jak sie liczy czas dojazdu na delegacji do miejsca pracy? Czy jako czas pracy?"

Odpowiedź prawnika: Delegacja a czas pracy

Do czasu pracy nie jest wliczany czas podróży służbowej z wyjątkiem sytuacji, gdy podczas podróży służbowej pracownik wykonuje pracę (dotyczy to np. kierowcy) oraz gdy praca pracownika polega wyłącznie lub w zdecydowanie przeważającej mierze na wykonywaniu obowiązków poza stałym miejscem pracy. Tak więc do czasu pracy wlicza się także czas podróży z zakładu pracy do miejsca wykonania czynności i z powrotem oraz czas pomiędzy miejscami wykonywania pracy, jeżeli z charakteru pełnionej pracy wynika konieczność wykonywania pracy w różnych miejscach.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Sobocki 2016-01-31 09:43:47

    Jestem pracownikiem fizycznym. Moje godziny pracy 7:00-15:00 Niestety od kilku miesięcy jestem wysyłany w delegacje po za miejscowość w której zostałem zatrudniony i pracowałem przez długi czas. W delegację wyjeżdżam ok. 6 rano w poniedziałek (jadę pociągiem ok. 3-4 godzin) i wracam w piątek ok. 13 (podobnie pociągiem 3-4 godziny). Czasami zdarza się, że muszę wyjechać w niedzielę ok. godziny 23:00 (jadę pociągiem ok. 8-9 godzin) aby być w pracy w miarę możliwości na poniedziałek rano. Czy godziny w których jestem w drodze do pracy wliczane są w mój czas pracy?

  • józef 2013-06-10 08:50:57

    jestem pracownikiem serwisu. jade sam w delegacje samochodem z wypożyczalni do Świdnika (prowadzę pojazd) Wracam do wrocławia po dwóch dniach po wykonaniu zadania czas powrotu jazda samochodem przypada po godzinach pracy to jest pomiędzy 15-21 godziną.Jak man traktować te godziny pracy prowadzę samochód.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika