e-prawnik.pl Porady prawne

Delegacja a czas pracy

Pytanie:

Jak sie liczy czas dojazdu na delegacji do miejsca pracy? Czy jako czas pracy?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Delegacja a czas pracy

4.6.2003

Do czasu pracy nie jest wliczany czas podróży służbowej z wyjątkiem sytuacji, gdy podczas podróży służbowej pracownik wykonuje pracę (dotyczy to np. kierowcy) oraz gdy praca pracownika polega wyłącznie lub w zdecydowanie przeważającej mierze na wykonywaniu obowiązków poza stałym miejscem pracy. Tak więc do czasu pracy wlicza się także czas podróży z zakładu pracy do miejsca wykonania czynności i z powrotem oraz czas pomiędzy miejscami wykonywania pracy, jeżeli z charakteru pełnionej pracy wynika konieczność wykonywania pracy w różnych miejscach.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Re: Delegacja a czas pracy

Sobocki

31.1.2014 9:43:47

Re: Delegacja a czas pracy

Jestem pracownikiem fizycznym. Moje godziny pracy 7:00-15:00 Niestety od kilku miesięcy jestem wysyłany w delegacje po za miejscowość w której zostałem zatrudniony i pracowałem przez długi czas. W delegację wyjeżdżam ok. 6 rano w poniedziałek (jadę pociągiem ok. 3-4 godzin) i wracam w piątek ok. 13 (podobnie pociągiem 3-4 godziny). Czasami zdarza się, że muszę wyjechać w niedzielę ok. godziny 23:00 (jadę pociągiem ok. 8-9 godzin) aby być w pracy w miarę możliwości na poniedziałek rano. Czy godziny w których jestem w drodze do pracy wliczane są w mój czas pracy?

Re: Jak rozliczyc czas pracy w delegacji

józef

10.6.2011 8:50:57

Re: Jak rozliczyc czas pracy w delegacji

jestem pracownikiem serwisu. jade sam w delegacje samochodem z wypożyczalni do Świdnika (prowadzę pojazd) Wracam do wrocławia po dwóch dniach po wykonaniu zadania czas powrotu jazda samochodem przypada po godzinach pracy to jest pomiędzy 15-21 godziną.Jak man traktować te godziny pracy prowadzę samochód.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ