Dochody zwolnione a zeznanie roczne

Pytanie:

Czy w rozliczeniu rocznym do urzędu skarbowego występuje obowiązek wykazania pobrania dopłat bezpośrednich? Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 116 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolne od podatku dochodowego są dopłaty bezpośrednie stosowane w ramach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej, otrzymane na podstawie odrębnych przepisów.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W zeznaniu PIT-36 i PIT-37 o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty), zgodnie z ogólną zasadą nie wykazuje się m.in. przychodów (dochodów) zwolnionych z opodatkowania na podstawie art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w tym oczywiście nie wykazuje się dopłat bezpośrednich stosowanych w ramach Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej, otrzymanych na podstawie odrębnych przepisów (wolnych od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 116 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: