Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego

Pytanie:

"Czy dodatek w kwocie 90 zł. jaki otrzymują rodzice dzieci chodzących do szkoły przysługuje także na dziecko uczęszczające w tym roku do zerówki?"

Odpowiedź prawnika: Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego

Zgodnie z art. 14 ustawy o świadczeniach rodzinnych dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego przysługuje na dzieci uczące się w szkole. Nie przysługuje jednak, jeżeli dziecko uczy się w szkole wyższej, ani na takie, które w roku szkolnym 2004/2005 rozpoczęło przygotowanie przedszkolne (czyli w zerówce).


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika