e-prawnik.pl Porady prawne

Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego

Pytanie:

Czy dodatek w kwocie 90 zł. jaki otrzymują rodzice dzieci chodzących do szkoły przysługuje także na dziecko uczęszczające w tym roku do zerówki?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego

Zgodnie z art. 14 ustawy o świadczeniach rodzinnych dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego przysługuje na dzieci uczące się w szkole. Nie przysługuje jednak, jeżeli dziecko uczy się w szkole wyższej, ani na takie, które w roku szkolnym 2004/2005 rozpoczęło przygotowanie przedszkolne (czyli w zerówce).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ