Dokumentowanie zakupu znaczków pocztowych

Pytanie:

Jak najlepiej wprowadzać w koszty zakup znaczków na listy? Po wysłaniu listu otrzymuje się dowód nadania i na żądanie pokwitowanie, które nie jest fakturą VAT ani rachunkiem?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Na udokumentowanie zakupu znaczków na listy nie jest potrzebna ani faktura VAT ani rachunek. Podatnikowi wystarczy dowód nadania lub pokwitowanie, które otrzymuje na żądanie. Zgodnie bowiem z § 13 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, za dowody księgowe uważa się również dowody opłat pocztowych i bankowych. Dowodem takim jest zarówno adnotacja o kwocie zapłaty, zamieszczona na potwierdzeniu nadania, jak również pokwitowanie zakupu znaczków. Dowody te stanowią zatem podstawę do ujęcia wydatku na zakup znaczków w podatkowej księdze przychodów i rozchodów jako kosztu uzyskania przychodu.  

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 14.5.2017

    Krajowa Administracja Skarbowa w operacji POSTBOX

    KAS wraz ze służbami z 16 innych krajów uczestniczyła w operacji POSTBOX. Głównym celem wspólnych działań było zwalczanie nielegalnego międzynarodowego obrotu towarami, (...)

  • 18.6.2017

    Zmiany w prawie pocztowym

    Nowelizacja Prawa pocztowego daje Poczcie Polskiej możliwość korzystania z unijnego programu pomocowego „Rekompensata dla Poczty Polskiej kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych (...)

  • 6.2.2014

    Co dalej z samochodami z kratką?

    Od tego roku wróciła możliwość odliczenia podatku od tzw. \"samochodów z kratką\". Obecnie, na podstawie art. 86 a ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: ptu), można odliczyć sobie (...)

  • 30.5.2017

    Łatwiejsza aktywacja Profilu Zaufanego na poczcie

    Profil Zaufany (eGO) można już aktywować odwiedzając dowolną z 4.500 placówek pocztowych. To jeden z pierwszych, bardzo ważnych efektów porozumienia, jakie podpisała Poczta Polska (...)

  • 9.10.2007

    Uwaga rodzice! Dofinansowanie zakupu podręczników i jednolitego stroju! - lipiec 2007 roku

    Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie i uchwałę w sprawie dofinansowania zakupu podręczników i jednolitego stroju. Program skierowany jest do dzieci z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie (...)