Dowód w postępowaniu karnym

Pytanie:

"Czy nagranie rozmowy podczas spotkania osobistego na magnetofonie cyfrowym, a następnie zapisane na płycie CD może służyć jako dowód w sądzie (dowód w formie płyty CD)?"

Odpowiedź prawnika: Dowód w postępowaniu karnym

W polskich procedurach (zarówno cywilnej jak i w karnej) obowiązuje swobodna ocena dowodu. O tym, czy uznać dany dowód w postępowaniu oraz czy oprzeć na nim ewentualne rozstrzygnięcie decyduje każdorazowo sąd. Dlatego też nie sposób autorytarnie odpowiedzieć, czy ten konkretny dowód będzie uznany przez sąd. Może on natomiast być oczywiście w sądzie przedstawiony.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika