Godziny ponadwymiarowe dla dyrektora szkoły

Pytanie:

"Czy dyrektor szkoły korzystający z tytułu zajmowanego stanowiska ze zniżki godzin, może mieć godziny ponadwymiarowe i w jakiej wysokości? Np. 3 godz. obowiązkowe i 10 ponadwymiarowych. "

Odpowiedź prawnika: Godziny ponadwymiarowe dla dyrektora szkoły

Zgodnie z Kartą Nauczyciela, nauczyciel, który realizuje obowiązkowy wymiar zajęć, nie może mieć przydzielonych godzin ponadwymiarowych, z wyjątkiem godzin doraźnych zastępstw (art. 42 ust. 5a Karty Nauczyciela). Wymiar godzin obowiązkowych dla nauczyciela będącego dyrektorem szkoły może zostać obniżony (art. 42 ust. 6 Karty Nauczyciela). Dla niego obowiązkowym staje się obniżony wymiar godzin, w związku z tym nie może on mieć przydzielonych godzin ponadwymiarowych, jeżeli zrealizował wymiar obowiązkowy. Natomiast jeżeli nauczyciel taki nie zrealizował wymiaru obowiązkowego, powinien przepracować dodatkowo taką ilość godzin, by wypełnić wymiar. Aż do wypełnia wymiaru, godziny te nie będą traktowane jak godziny ponadwymiarowe.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika