Lokal dla funkcjonariusza Służby Więziennej

Pytanie:

"W oparciu o przepisy Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 czerwca 2003 r. w sprawie pomocy finansowej przysługującej funkcjonariuszom Służby Więziennej na uzyskanie lokalu mieszkalnego (Dz.U. Nr 132, poz. 1235) złożyłem pisemny wniosek do Dyrektora Zakładu Karnego o przyznanie przewidzianej w rozporządzeniu pomocy. W świetle cytowanego Rozporządzenia pomoc finansową przyznaje się jednorazowo funkcjonariuszowi, który spełnia warunki do przydzielenia mu lokalu mieszkalnego na podstawie decyzji administracyjnej, a lokalu takiego nie otrzymał. Pomocy finansowej nie przyznaje się funkcjonariuszowi na dofinansowanie kosztów związanych z przekształceniem prawa do obecnie zajmowanego lokalu (§ 2.2). Przed złożeniem wniosku o pomoc finansową posiadałem spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego i zaciągnąłem kredyt mieszkaniowy na sfinansowanie kosztów inwestycji polegającej na przekształceniu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego na własnościowe prawo do lokalu. W odpowiedzi na mój wniosek o przyznanie pomocy finansowej z przeznaczeniem na spłatę kredytu mieszkaniowego otrzymałem decyzję odmowną opartą o cytowany wyżej § 2.2 Rozporządzenia. Czy decyzja powyższa jest słuszna i zgodna z prawem?"

Odpowiedź prawnika: Lokal dla funkcjonariusza Służby Więziennej

Podstawą niniejszego jest Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 czerwca 2003 r. w sprawie pomocy finansowej przysługującej funkcjonariuszom Służby Więziennej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.

Z opisu stanu faktycznego wynika, iż słuszną i zgodną z w/w rozporządzeniem jest decyzja odmowna, gdyż kredyt został zaciągnięty w celu dokonania przekształcenia mieszkania. Pomoc finansowa ma natomiast dotyczyć pozyskania mieszkania.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika