Majątek osobisty obdarowanego małżonka

Pytanie:

W czasie trwania małżeństwa otrzymałem od ojca darowiznę w postaci ziemi. Czy ziemia ta wchodzi w skład majątku wspólnego małżonków?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 33 punkt 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, odrębny majątek każdego z małżonków stanowią m.in przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił. Wszystko więc zależy od treści oświadczenia darczyńcy - jeżeli darowizna była przeznaczona tylko dla Pana, a darczyńca nie wspomniał, że przeznaczona jest ona także dla małżonki, darowana ziemia stanowić będzie Pański majątek odrębny.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

ALE

21.12.2010 10:29:2

Re: Majątek osobisty obdarowanego małżonka

mam podobną sytuację,lecz dotyczy mieszkania.ZOSTAŁO ONO ZAKUPIONE OD GMINY Z KSIĄŻECZKI ,KTÓRĄ SCEDOWAŁ NAMNIE OJCIEC Z WKŁADEM NA WYKUP MIESZKANIA,BYŁO TO W TRAKCIE TRWANIA MAŁZEŃSTWA,MOJ OJCIE Z MOJA MATKA TYLKO MNIE DAROWALI CALY WKLAD NA ZAKUP MIESZKANIA,MOJ BYŁY MĄZ DOMAGA SIE SPLATY POLOWY,PROSZE POWIEDZIEC CZY MU SIE NALEZY


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: