Numer telefonu jako dowód w sprawie karnej

Pytanie:

Czy numer telefonu może być dowodem w sprawie ? Przestępca ma telefon w systemie X, gdzie wysyła się formularz rejestracyjny z danymi osobowymi, ale można podać fałszywe dane lub kupić kartę SIM od kogoś wówczas dane u operatora sieci są nieprawdziwe. Czy na podstawie danych z takiego formularza można udowodnić przestępstwo? Wiadomo na pewno, że numer telefonu należy do osoby która popełniła przestępstwo.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Jeżeli numer telefonu może być podstawą identyfikacji określonej osoby, może być dowodem w sprawie. Nie przesądza on jednak faktu popełnienia konkretnego przestępstwa. Przypisanie numeru do konkretnej osoby może wskazywać tę osobę jako właściciela telefonu, choć jak sam Pan/Pani stwierdził w pytaniu, nie zawsze będzie to zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Piotr

16.11.2015 9:30:45

Re: Numer telefonu jako dowód w sprawie karnej

Witam man pytanie czy numer telefonu na kartę czyli na doładowania na który nie ma się umowy może być dowodem w sprawie


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Blokowanie skradzionych telefonów komórkowych

  Dowiedz się, jak zablokować numer IMEI skradzionego telefonu komórkowego, jak odblokować numer IMEI odnalezionego telefonu komórkowego i jak zminimalizować ryzyko kupna kradzionego telefonu?

 • PPK i dane pracownika

  Pracodawca w związku z obowiązkiem zawarcia umowy o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych z wybraną instytucją finansową, musi jej przekazać numer telefonu i adres (...)

 • Dane inspektora ochrony danych powinny być łatwo dostępne

  Przetwarzający dane osobowe muszą wyznaczyć inspektora ochrony danych (IOD) oraz powiadomić o tym fakcie Prezesa UODO. Podmiot, który wyznaczył inspektora ochrony danych, powinien (...)

 • Milion danych kontaktowych w RDK

  Milion wpisów w 45 dni, czyli ponad 22 tysiące dziennie. Polacy chcą korzystać z Rejestru Danych Kontaktowych (RDK).

 • Nowy wzór wniosku o dowód osobisty

  Od stycznia br. obowiązuje nowy wzór wniosku o wydanie dowodu osobistego. Dzięki wprowadzonym przepisom ofiary kradzieży tożsamości będą mogły otrzymać nowy dokument. 

NA SKÓTY