Odprowadzenie wody opadowej

Pytanie:

Czy jest zgodne z prawem budowlanym, że wody opadowe z przyległego budynku - garażu spadają w granice działki, w której znajduje się nasze mieszkanie? Mieszkanie jest wykupione od miasta i należymy do wspólnoty mieszkaniowej. Przez to, że spad dachów garaży jest na ściany naszego mieszkania mamy wilgoć w domu.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z rozporządzeniem o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, dachy i tarasy, a także zagłębienia przy ścianach zewnętrznych budynku powinny mieć odprowadzenie wody opadowej do wyodrębnionej kanalizacji deszczowej lub kanalizacji ogólnospławnej, a w przypadku braku możliwości przyłączenia do sieci kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej, dopuszcza się odprowadzanie wód opadowych na własny teren nieutwardzony, do dołów chłonnych lub do zbiorników retencyjnych.  Przewody odprowadzające wody opadowe przez wnętrze budynku w przypadku przyłączenia budynku do sieci kanalizacji ogólnospławnej należy łączyć z instalacją kanalizacyjną poza budynkiem.  W przypadku wykorzystywania wód opadowych, gromadzonych w zbiornikach retencyjnych, do spłukiwania toalet, podlewania zieleni, mycia dróg i chodników oraz innych potrzeb gospodarczych należy dla tego celu wykonać odrębną instalację, niepołączoną z instalacją wodociągową.  Przyłączenie drenażu terenu przy budynku do przewodów odprowadzających ścieki do kanalizacji ogólnospławnej lub deszczowej wymaga zastosowania urządzeń zapobiegających zamulaniu tych przewodów oraz przedostawaniu się ścieków i gazów z sieci kanalizacyjnej do ziemi.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

KRZYSIEK

25.8.2012 10:6:9

Re: Odprowadzenie wody opadowej

nie znam prawa a chciał bym sie poradzic kogos kto co kolwiek wie "mam sasiada z którym granicze działkami rolnymi a on cała wodeopadowa z całego gospodarstwa spuszcza granica ja z tego powodu mam szkody w uprawach " w jaki sposób powinna byc odprowadzona ta woda bo sadze ze napewno nie granica i nie przy granicy a jezeli juz polem to sadze ze w jakiejs odleglosci od mojej granicy powinno sie to odbywac jezeli ktos wie to prosze o podpowiedz na e-mail mnich_23@op.pl

Mirek

3.12.2009 19:13:21

Re: Odprowadzenie wody opadowej

Czy można odprowadzać wody opadowe na swoja działkę lub zbiornika na deszczówkę na terenie działki? Dla terenu na , którym znajduje się działka jest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego, który mówi ,że należy odprowadzić wody opadowe do kanalizacji deszczowej. Niestety kanalizacja taka w tym rejonie nie istnieje.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: