Podatek od kupna nowego samochodu

Pytanie:

"Zakupiłem nowy samochód u dealera na kredyt. Czy muszę zapłacić podatek od tego zakupu?"

Odpowiedź prawnika: Podatek od kupna nowego samochodu

Nabywając nowy samochód, kupujący uiszcza w jego cenie podatki, w szczególności podatek od towarów i usług (VAT) i podatek akcyzowy. Formalnie jednak nie musi samodzielnie odprowadzać tych podatków, a uiszcza je sprzedawcy (np. dealerowi), który rozlicza je z organami podatkowymi.


Piotr Geliński

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy nr 10841; magister prawa (absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego).

Od 2002 r. zdobywał doświadczenie jako współpracownik znanych kancelarii prawnych i kancelarii doradztwa podatkowego. Od 2008 r. wykonuje zawód doradcy podatkowego obecnie w formie spółki doradztwa podatkowego;

Specjalizuje się w: udzielaniu porad, opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych; analizie obciążeń podatkowych i ich optymalizacji, planowaniu podatkowym; ocenie umów pod względem wynikających z nich obowiązków podatkowych; doradztwie w sporach z organami podatkowymi, podczas kontroli podatkowej i skarbowej oraz w postępowaniach z zakresu zobowiązań podatkowych, w tym także w postępowaniach sądowoadministracyjnych.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Pszczola 2018-02-24 15:19:24

    Witam. Wlasnie nabyłam samochod z salonu na kredyt.i mam pytanie czy w takim przypadku bede musiała płacić za niego podatek? I jesli tak to jaką wartość?

  • MARCIN 2012-01-27 10:30:07

    To się nazywa odpowiedź - NADAL NIE WIEM CZY MUSZĘ ODPROWADZIĆ PODATEK !!!!!! Formalnie nie muszę samodzielnie... Odpowiedzi tego serwisu to jakaś kpina


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika