Pojazd wykonujący okazjonalny przewóz osób

Pytanie:

Co nie może znajdować się w pojeździe, który wykonuje okazjonalny przewóz osób?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Art. 18. 5 ustawy o transporcie drogowym: przy wykonywaniu przewozów okazjonalnych w krajowym transporcie drogowym pojazdem przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą zabrania się:

a) umieszczania i używania w pojeździe taksometru,

b) umieszczania na pojeździe oznaczeń z nazwą, adresem oraz telefonem przedsiębiorcy,

c) umieszczania na dachu pojazdu lamp lub innych urządzeń technicznych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

NA SKÓTY