Posiadanie nielegalnego oprogramowania

Pytanie:

"Jeżeli w domu mam komputer dla rozrywki i działalności gospodarczej to: jak zainstalowane będę miał w jednym komputerze dwa systemy operacyjne jeden legalny i na nim legalne oprogramowanie do swojej działalności zgodnie z licencją (będę czerpał zysk) a drugi system nielegalny i na nim programy nielegalne tylko na własny użytek to uniknę wtedy kary?"

Odpowiedź prawnika: Posiadanie nielegalnego oprogramowania

W przypadku wykorzystywania komputera do działalności gospodarczej, na którym zainstalowany jest więcej niż jeden system operacyjny, w sposób o który mowa w pytaniu, ciężko będzie udowodnić, że programy nie są wykorzystywane w celu osiągnięciu korzyści majątkowej. Wystarczającym dowodem popełnienia przestępstwa może okazać się, że na komputerze wykorzystywanym do działalności gospodarczej zainstalowane jest nielegalne oprogramowanie.


Najważniejsze informacje prawne w jednym miejscu - obserwuj nas na Google News!


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika