Posiadanie nielegalnego oprogramowania

Pytanie:

Jeżeli w domu mam komputer dla rozrywki i działalności gospodarczej to: jak zainstalowane będę miał w jednym komputerze dwa systemy operacyjne jeden legalny i na nim legalne oprogramowanie do swojej działalności zgodnie z licencją (będę czerpał zysk) a drugi system nielegalny i na nim programy nielegalne tylko na własny użytek to uniknę wtedy kary?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W przypadku wykorzystywania komputera do działalności gospodarczej, na którym zainstalowany jest więcej niż jeden system operacyjny, w sposób o który mowa w pytaniu, ciężko będzie udowodnić, że programy nie są wykorzystywane w celu osiągnięciu korzyści majątkowej. Wystarczającym dowodem popełnienia przestępstwa może okazać się, że na komputerze wykorzystywanym do działalności gospodarczej zainstalowane jest nielegalne oprogramowanie.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.11.2018

  Doliczanie czasu do okresu zasiedzenia

  Zgodnie z ogólnym przepisem dotyczącym zasiedzenia, posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu (...)

 • 28.2.2018

  Zwalczanie nielegalnego wydobywania i obrotu bursztynem

  KAS i MŚ podpisały porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie ograniczenia nielegalnego wydobywania, obrotu bursztynem, kamieniami szlachetnymi, półszlachetnymi i ozdobnymi oraz (...)

 • 18.11.2018

  Opłata za posiadanie psa

  Niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie tych zwierząt. Sprawdź, czy powinieneś zapłacić i na jakich zasadach.

 • 19.5.2016

  Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?

  Pracownicy – ojcowie, mogą korzystać z urlopu ojcowskiego od 2010 roku. Instytucja ta została wprowadzona do Kodeksu pracy ustawą z dnia 6 grudnia 2008 roku o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz (...)

 • 14.5.2017

  Krajowa Administracja Skarbowa w operacji POSTBOX

  KAS wraz ze służbami z 16 innych krajów uczestniczyła w operacji POSTBOX. Głównym celem wspólnych działań było zwalczanie nielegalnego międzynarodowego obrotu towarami, (...)