e-prawnik.pl Porady prawne

Postanowienie o wykreśleniu z rejestru zastawów

Pytanie:

Składam wniosek RZ-3. Czy wykreślenie z rejestru zastawów następuje z chwilą wydania postanowienia (tak jak wpisanie) czy uprawomocnienia?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Postanowienie o wykreśleniu z rejestru zastawów

22.11.2012

Z art. 41 ust. 2 ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów wynika, że wykreślenie zastawu rejestrowego następuje po uprawomocnieniu się postanowienia, chyba że wniosek o wykreślenie złożył zastawnik. Jeśli wniosek o wykreślenie zastawu rejestrowego złożyłby zastawnik to wykreślenie z rejestru zastawów nastąpiłoby z chwilą wydania postanowienia o wykreśleniu z rejestru zastawów

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ