e-prawnik.pl Porady prawne

Praktyka a praktyczna nauka zawodu

Pytanie:

Czy praktyczna nauka zawodu i praktyka zawodowa to jedno i to samo? Dotyczy to uczniów Zasadniczej Zawodowej Szkoły Fryzjerskiej i refundacji części kosztów wynagrodzenia dla instruktorów z tytułu szkolenia przez Powiatowy Urząd Pracy.

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Praktyka a praktyczna nauka zawodu

13.5.2004

Zgodnie z artykułem 70 ustawy o systemie oświaty praktyczna nauka zawodu może odbywać się w placówkach kształcenia ustawicznego, placówkach kształcenia praktycznego, warsztatach szkolnych, pracowniach szkolnych, szkolnych gospodarstwach pomocniczych, u pracodawców, a także w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Jak wynika z samej definicji praktycznej nauki zawodu chodzi tu raczej o swego rodzaju "przyuczenie do zawodu", w głównej mierze dotyczy ono zresztą pracowników młodocianych, czyli raczej takich osób, które czynności związane z wykonywanym (w przyszłości) zawodem dopiero przyswajają.

Praktyka zawodowa to określenie dla czasu pracy, jaki osoba pracująca przepracowała w zawodzie. Chodzi tu zatem na przykład o praktykę zawodową lekarza, czy też praktykę zawodową prawnika. Jak wynika z powyższego przytoczone pojęcia nie są tożsame.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Praktyka a praktyczna nauka zawodu

Renata Wojda

10.5.2012 10:30:30

Re: Praktyka a praktyczna nauka zawodu

Wnuczka w listopadzie kończy 18lat.Zrezygnowała ze szkoły-uczy się zawodu fryzjerskiego w zakładzie fryzjerskim.Syn płaci alimenty-czy jak skończy 18 lat musi dalej płacić???pozdrawiam RW


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ