Przedstawienie tytułu wykonawczego

Pytanie:

Czy dłużnik ma prawo wystąpić do komornika o pokazanie oryginału tytułu wykonawczego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 805 kodeksu postępowania cywilnego przy pierwszej czynności egzekucyjnej doręcza się dłużnikowi zawiadomienie o wszczęciu egzekucji, z podaniem treści tytułu wykonawczego i wymienieniem sposobu egzekucji.

Na żądanie dłużnika komornik powinien okazać mu tytuł wykonawczy w oryginale. Zatem tytuł wykonawczy w orginale przedstawia się tylko na życzenie dłużnika.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

NA SKÓTY