Przeniesienie do innego oddziału

Pytanie:

Jestem pracownikiem banku. Pracuję w oddziale w miejscowości X. Czy dyrektor oddziału może nie zgodzić się na moje przeniesienie do oddziału Y tego samego banku?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Określenie miejsca pracy jest jednym z elementów umowy o pracę. Z pytania wynika, że w Pańskim przypadku miejsce pracy zostało określone jako konkretny oddział banku.

Jeżeli pracodawcą jest dla Pana oddział banku (tzn. ma on przymiot pracodawcy w rozumieniu prawa pracy, co wymaga samodzielności finansowej i organizacyjnej), to wtedy przejście do innego oddziału wymagać będzie rozwiązania dotychczasowej umowy o pracę i zawarcia nowej - z nowym pracodawcą, którym będzie inny odział. Jeżeli natomiast pracodawcą jest dla Pana cały bank, wtedy potrzebna będzie zmiana umowy o pracę. W takim wypadku czynności z zakresu prawa pracy w imieniu banku-pracodawcy będzie zawierała osoba lub organ zarządzający albo inna wyznaczona do tego osoba. Wymagana będzie zatem zgoda odpowiedniej osoby lub organu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Przeniesienie i wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  Zabezpieczenie w postaci zastawu rejestrowego jest konkretnym prawem zastawnika, które może być przedmiotem obrotu. Obrót ten jest jednak ograniczony, gdyż nie jest możliwe przeniesienie prawa zastawu (...)

 • 27.9.2017

  Umowa dożywocia - Na czym polega? Jak zawrzeć umowę dożywocia?

  Nasze społeczeństwo starzeje się w tempie podobnym do istniejącego w krajach wysoko rozwiniętych. Każdego roku mniej osób pracuje na emerytury coraz większej rzeszy osób nieaktywnych (...)

 • 19.3.2018

  Wakacje w przedszkolu?

  Przedszkole jest placówką nieferyjną, funkcjonuje cały rok, a ewentualne przerwy ustala organ prowadzący na wniosek dyrektora i rady przedszkola - wyjaśniło Ministerstwo Edukacji (...)

 • 16.3.2009

  Na czym polega akredytywa?

  Akredytywy znajdują zastosowanie zarówno w obrotach krajowych jak i zagranicznych. Akredytywa gwarantuje dostawcy bezwzględne i natychmiastowe otrzymanie należności, a odbiorcy pozwala uzależnić (...)

 • 28.3.2019

  Przeniesienie numeru jeszcze prościej i bezpieczniej

  1 marca 2019 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telekomunikacyjnych ułatwiające przeniesienie numeru (...)