Ryczałt a usługi reklamowe

Pytanie:

Mąż prowadzi firmę jednoosobową opodatkowaną w formie książki przychodów i rozchodów. Czy ja, jego żona, mogę nowo otwartą firmę opodatkować ryczałtem? Firma zajmować się będzie reklamą, tak jak firma męża.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. e) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych nie stosuje się do podatników osiągających w całości lub w części przychody z tytułu świadczenia usług wymienionych w załączniku nr 2 do ustawy.

Pod pozycją 17 załącznika nr 2 znajdują się natomiast Usługi reklamowe (PKWiU grupa 74.4). Zatem, jeśli podatniczka zamierza prowadzić działalność w zakresie usług reklamowych, nie może wybrać opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 27.8.2009

    Diety krajowe - Sposób rozliczania delegacji służbowych na obszarze kraju - delegacje krajowe

    Podróżą służbową jest wykonywanie polecenia określonego przez pracodawcę poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub stałe miejsce pracy pracownika. Polecenie (...)

  • 31.10.2006

    Diety zagraniczne - Sposób rozliczania delegacji zagranicznych

    Podróżą służbową odbywaną poza granicami kraju jest wykonywanie zadania w terminie i w państwie określonym przez pracodawcę. Czas pobytu pracownika poza granicami kraju liczy się w takim (...)

  • 19.5.2017

    Ewidencja czasu pracy - Jak prowadzić ewidencję czasu pracy?

    Zgodnie z Kodeksem pracy, czas pracy jest to czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Systemy i rozkłady (...)

  • 19.4.2017

    Opłata reklamowa

    Opłata reklamowa może być wprowadzona, w drodze uchwały, przez radę danej gminy od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Kto ma płacić opłatę reklamową? Kiedy (...)

  • 9.11.2011

    Z wynajmu billboardu rozlicz się ryczałtem

    Osoby fizyczne osiągające przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze mogą opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. W przypadku (...)