Ryczałt za 1 km przebiegu pojazdu

Pytanie:

"Czy uległ podwyższeniu ryczałt za 1 km przebiegu samochodu dla rozliczeń z urzędem skarbowym? Ile wynosi na dzień dzisiejszy ryczałt za 1 km przebiegu samochodu o poj. silnika pow. 900 cm3?"

Odpowiedź prawnika: Ryczałt za 1 km przebiegu pojazdu

Jak donosi prasa (K. Jędrzejewska, Jak wyliczyć wynagrodzenia, odprawy i ekwiwalent za urlop, Rzeczpospolita z 3 stycznia 2007 r.), w pierwszych miesiącach roku prawdopodobnie zmieni się stawka za jeden kilometr przebiegu prywatnego pojazdu używanego w celach służbowych, ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Do tego czasu obowiązują stawki: dla samochodu osobowego: o pojemności skokowej silnika do 900 cm3 - 0,4894 zł, o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm3 - 0,7846 zł; dla motocykla - 0,2161 zł; dla motoroweru - 0,1297 zł.

Natomiast stawki projektowane to: dla samochodu osobowego: o pojemności skokowej silnika do 900 cm3 - 0,5117 zł, o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm3 - 0,8202 zł; dla motocykla - 0,2259 zł; dla motoroweru - 0,1356 zł.


Piotr Geliński

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy nr 10841; magister prawa (absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego).

Od 2002 r. zdobywał doświadczenie jako współpracownik znanych kancelarii prawnych i kancelarii doradztwa podatkowego. Od 2008 r. wykonuje zawód doradcy podatkowego obecnie w formie spółki doradztwa podatkowego;

Specjalizuje się w: udzielaniu porad, opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych; analizie obciążeń podatkowych i ich optymalizacji, planowaniu podatkowym; ocenie umów pod względem wynikających z nich obowiązków podatkowych; doradztwie w sporach z organami podatkowymi, podczas kontroli podatkowej i skarbowej oraz w postępowaniach z zakresu zobowiązań podatkowych, w tym także w postępowaniach sądowoadministracyjnych.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika