Spłata długów po zmarłym ojcu

Pytanie:

"Mój tata zmarł. Zaciągnął kredyty w bankach na dość sporą kwotę. Sam zaś nie ma żadnego majątku. Co zrobić? Czy ja albo moje dzieci będziemy musieli spłacać jego długi? "

Odpowiedź prawnika: Spłata długów po zmarłym ojcu

W niniejszej sytuacji bardzo rozsądnym krokiem będzie notarialne "Oświadczenie o odrzuceniu spadku po zmarłym ojcu". Odnośnie odrzucenia spadku przez Pana dzieci, wskazać należy, iż w postępowaniu dotyczącym przyjęcia lub odrzucenia spadku sąd nie wydaje żadnego postanowienia co do istoty sprawy ani innego orzeczenia kończącego postępowanie; sprawa jest zakończona z chwilą dokonania czynności. Zatem nie ma wątpliwości, iż również Pana dzieci nie będą odpowiadać za długi dziadka.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika