e-prawnik.pl Porady prawne

Sprzedaż mieszkania zakupionego w 1999 r.

Pytanie:

W grudniu 1999 r. kupiłem nowe mieszkanie. Skorzystałem z dużej ulgi budowlanej w PIT. Aktualnie, w marcu chcę to mieszkanie sprzedać. Czy mam obowiązek odprowadzic podatek dochodowy od ceny sprzedaży?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Sprzedaż mieszkania zakupionego w 1999 r.

Sprzedaż mieszkania po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, nie jest źródłem przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) i nie podlega opodatkowaniu tym podatkiem. W takim przypadku nie ma znaczenia, że podatnik skorzystał z tzw. dużej  ulgi budowlanej.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ