Termin złożenia zeznania PIT-38

Pytanie:

Czy termin rozliczenia podatku od zysków kapitałowych jest skorelowany z terminem złożenia rozliczenia rocznego od dochodów (dochody "zwyczajne")?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 45 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy są obowiązani składać urzędom skarbowym zeznanie, według ustalonego wzoru, o wysokości osiągniętego dochodu albo poniesionej straty w roku podatkowym, w terminie do dnia 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. W tym samym terminie podatnicy są zobowiązani złożyć odrębne zeznanie, na formularzu PIT-38, o wysokości osiągniętego w roku podatkowym dochodu (poniesionej straty) z kapitałów opodatkowanych na zasadach określonych w art. 30b ustawy (art. 45 ust. 1a pkt 1 ustawy o podatku dochodowym). Termin rozliczenia podatku od zysków kapitałowych jest zatem taki sam, jak termin złożenia zeznania dla innych "zwyczajnych" dochodów. W tym samym terminie podatnik jest zobowiązany do wpłaty podatku wynikającego z zeznania PIT-38.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Kiedy złożyć PIT za 2019 r.?

  Zmienia się termin złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT dla rozliczenia za rok 2019 - możesz to zrobić od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r. Zmianie ulega również termin składania (...)

 • Do 2 marca 2020 r. złóż PIT-28

  2 marca br. mija termin złożenia PIT-28. Zeznanie można złożyć poprzez usługę Twój e-PIT, e-Deklaracje lub papierowo w urzędzie skarbowym. W usłudze Twój e-PIT podatnik (...)

 • CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • Wróciła możliwość składania zeznań CIT-8 w postaci papierowej

  Od 25 października 2019 r. niektórzy podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) mogą składać zeznania CIT w postaci papierowej.

 • Terminy złożenia zeznań podatkowych za 2019 rok

  Ministerstwo Finansów poinformowało o terminach złożenia zeznań podatkowych za rok 2019. Początkiem terminu jest dzień 15 lutego 2020 r.

NA SKÓTY