Umundurowanie komornika i poborcy skarbowego
Pytanie:
Na podstawie uchwały Nr 138 Rady Ministrów w sprawie umundurowania niektórych pracowników urzędów skarbowych(M.P. Nr 28,poz. 199 z dnia 12 września 1986) poborcom skarbowym i komornikowi przysługiwało umundurowanie. Czy uchwała ta straciła moc prawną, bowiem w programie "LEX" obowiązuje dalej? Jeżeli nie straciła mocy prawnej czy na jej podstawie ta grupa pracowników może domagać się mundurówki bądz mundurów?
Masz inne pytanie do prawnika?
ODPOWIEDŹ PRAWNIKA
Cytowana uchwała jest obowiązującym aktem prawnym. Uchwała ta ustanawia umundurowanie dla komornika skarbowego, starszego poborcy skarbowego oraz poborcy skarbowego. Umundurowanie przysługuje wymienionym osobom, jeżeli ich stosunek pracy wynika z mianowania bądź też z umowy o pracę na czas nieokreślony.
Na podstawie owej uchwały, wymieniona grupa uprawnionych będzie mogła domagać się zaopatrzenia w mundury. Umundurowanie jest koloru szarozielonego, oznaki stanowisk służbowych - koloru złotego, a obuwie - koloru brązowego.
Potrzebujesz porady prawnej?
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ TAKŻE:
-
2.7.2015
Odpowiedzialność odszkodowawcza komornika
Czy w przypadku wyrządzenia szkody przez komornika możemy domagać się za nią odszkodowania? Jeżeli tak to od kogo i na jakich zasadach?
-
28.2.2018
Czynny żal pozwala uniknąć konsekwencji karnych skarbowych
Przewidziany w Kodeksie karnym skarbowym skuteczny czynny żal po popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia skarbowego (np. w razie niezłożenia deklaracji w terminie czy niezapłacenia należnego podatku) daje (...)
-
24.12.2017
Przedawnienie karalności przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych
Dowiedz się, po jakim czasie ustaje karalność przestępstwa skarbowego oraz wykroczenia skarbowego.
-
26.3.2015
Skarga na czynności komornika
Na czynności komornika przysługuje bez względu na rodzaj czynności skarga do sądu rejonowego. Skarga ta przysługuje we wszystkich wypadkach naruszenia przepisów kodeksu postępowania cywilnego (...)
-
5.11.2015
Poszukiwanie majątku dłużnika przez komornika
Wierzyciel jest dysponentem postępowania egzekucyjnego. W związku z czym, co do zasady, wszczyna on to postępowanie, składając wniosek egzekucyjny, w którym wskazuje dłużnika, jego majątek (...)
KOMENTARZE (0)
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!