Urlop okolicznościowy a śmierć dziadka żony

Pytanie:

"Chciałbym zapytać o to, czy z powodu śmierci dziadka mojej żony należy mi się urlop okolicznościowy?"

Odpowiedź prawnika: Urlop okolicznościowy a śmierć dziadka żony

Zwolnienia od pracy przysługujące pracownikowi określone są przez ustawodawcę bardzo szczegółowo. Wyliczenie to nie obejmuje zgonu dziadka żony. Jedyną możliwością uzyskania zwolnienia byłaby okoliczność, gdyby dziadek żony pozostawał za życia na utrzymaniu pracownika lub pod jego bezpośrednią opieką - wówczas przysługuje pracownikowi jeden dzień zwolnienia od pracy (zgodnie z §15 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki socjalnej w sprawie usprawiedliwiania nieobecności oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy).

Więcej na temat urlopu okolicznościowego w artykule: Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika