Uzupełnienie uzasadnienia pozwu

Pytanie:

"Złożyłem pozew w trybie zwykłym, sąd nie wyznaczył jeszcze terminu rozprawy. Chciałbym rozszerzyć uzasadnienie pozwu. Czy mogę to zrobić jeszcze przed rozprawą w formie pisma procesowego czy powinienem czekać na rozprawę i wtedy rozszerzyć uzasadnienie pozwu? "

Odpowiedź prawnika: Uzupełnienie uzasadnienia pozwu

Zmiana powództwa, jeżeli nie wpływa na właściwość sądu, jest zawsze dopuszczalna aż do zamknięcia rozprawy. Zmianą powództwa jest istotna zmiana podstawy faktycznej powództwa. Z treści pytania wynika jednak, że nie chodzi o istotną zmianę a jedynie o uzupełnienie podstawy faktycznej. Uzupełnienie podstawy faktycznej nie jest uznawane za zmianę powództwa. Zmiany powództwa lub uzupełnienia podstawy faktycznej można dokonać albo w formie pisma procesowego albo ustnie na rozprawie. Może Pan już teraz - przed wyznaczeniem terminu rozprawy - skierować do sądu pismo procesowe uzupełniające uzasadnienie pozwu.
Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika