Uzyskanie pozwolenia na budowę przez właściciela nieruchomości

Pytanie:

Czy właściciel nieruchomości może uzyskać pozwolenie na użytkowanie budynku, jeżeli nie jest on uczestnikiem procesu budowlanego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Należy wskazać, że tylko inwestor jest podmiotem władnym wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, jeżeli taki obowiązek wynika z przepisów lub został na inwestora nałożony – art. 57 Prawa budowlanego. Także tylko na rzecz inwestora możliwe jest wydanie owej decyzji. Właściciel nieruchomości nie jest uczestnikiem procesu budowlanego i z tego też powodu nie może uzyskać pozwolenia na użytkowanie – art. 17 p.b.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY