Wniosek do sądu o rozłożenie grzywny na raty

Pytanie:

"Została mi zasądzona w postępowaniu karnym grzywna, której nie jestem w stanie spłacić, czy mogę skierować wniosek do sądu o rozłożenie jej na raty?"

Odpowiedź prawnika: Wniosek do sądu o rozłożenie grzywny na raty

W przypadku zasługującym na szczególne uwzględnienie grzywna może być rozłożona na okres do 3 lat. Jest to górna granica, ale sąd sam zdecyduje o okresie rozłożenia grzywny na raty, stąd może to być zarówno 1 rok, 2 lata, 2,5 roku. Sąd nie jest związany wnioskiem o rozłożenie grzywny na raty, zaznaczamy więc, że trudno określić na jaki czasu płatność kary zostałaby rozłożona.

Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika