Wydłużenie terminu załatwienia sprawy

Pytanie:

"Co mówi art. 36 paragraf 1 KPA? "

Odpowiedź prawnika: Wydłużenie terminu załatwienia sprawy

Treść art. 36 paragraf 1 kpa brzmi: "O każdym przypadku niezałatwienia sprawy w terminie określonym w art. 35 organ administracji publicznej obowiązany jest zawiadomić strony, podając przyczyny zwłoki i wskazując nowy termin załatwienia sprawy." Artykuł 35 kpa reguluje terminy załatwiania spraw przez organy administracji publicznej. Jeśli organ administracji publicznej nie załatwi sprawy w terminie określonym w artykule 35 KPA, to ma obowiązek poinformować o tym strony i podać jednocześnie przyczyny zwłoki, a także wskazać nowy termin załatwienia sprawy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika