Wymagana powierzchnia sklepu

Pytanie:

Czy są przepisy regulujące wielkość powierzchni sklepu do liczby pracowników na danej zmianie. Jakie to liczby (chodzi tutaj głównie o sklepy spożywcze)?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 lutego 2000 r. w sprawie warunków sanitarnych oraz zasad przestrzegania higieny przy produkcji i obrocie środkami spożywczymi, używkami i substancjami dodatkowymi dozwolonymi należy wnioskować, iż powierzchnia sklepu powinna być dostosowana do potrzeb sklepu, by utrzymywanie czystości i porządku odbywało się bez przeszkód. § 9 wspomnianego rozporządzenia, w punkcie 3 zawiera tylko ogólne wymogi dotyczące powierzchni: "Budynki i pomieszczenia powinny być funkcjonalne i mieć odpowiednią powierzchnię roboczą w celu zachowania właściwych warunków sanitarnohigienicznych w zakładzie."

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: